top of page

נעים מאוד,

שמי סיון חורש תמיר, פסיכולוגית קלינית, מטפלת בילדים מתבגרים ומבוגרים בטיפול אישי, זוגי, ובהדרכות הורים.

מטרתו של טיפול פסיכולוגי היא לחולל שינוי משמעותי בדפוסי ההתנהגות, המחשבה והרגש, ובחייהם של מבוגרים וילדים. אני משלבת בעבודתי טכניקות טיפוליות שונות, ו'תופרת' את התכנית הטיפולית בהתאם למידותיו וצרכיו של כל מטופל. כשאני מלווה תהליך אני מחויבת אליו, והופכת כל אבן כדי שהמטופל ישיג את המטרות שבגינן הגיע לטיפול.

Sivan_tamir.png

תחושת ביטחון ואמון בקשר הטיפולי הם תנאי ראשון לקיומו ולהצלחתו של טיפול. חשוב לי שהפונים אליי יחושו בנוח, ושהטיפול יהווה עבורם מקום בטוח, אמפתי ופרטי. בתוך קשר בטוח אפשר להכיר יחד צדדים שונים של הנפש, להבין את הגורמים לתקיעות, ולגלות דרכי התמודדות חדשות ואפשרויות לשינוי.

 

אני מטפלת במגוון רחב של קשיים, ביניהם מצבי דיכאון, חרדה, קשיים במציאת זוגיות וקריירה, קשיים בהורות ובזוגיות. תחושת תקיעות וחוסר סיפוק, בעיות בדימוי העצמי, קשיי הסתגלות וקשיים מקצועיים.

 

בטיפול לילדים: קשיי ויסות ובעיות התנהגות, קשיים חברתיים, התמודדות עם הפרעות קשב וריכוז, חרדות, בעיות גמילה ובריחת שתן וצואה, ועיכובים התפתחותיים.

 

בהדרכות הורים: הצבת גבולות, גמילה, הסתגלות למסגרת חינוכית, שאלות הנוגעות לגירושים, מסכים, תקשורת עם מתבגרים ועוד.

 

אני עובדת בשילוב של גישות טיפוליות: הגישה הפסיכו-דינאמית, המתמקדת בהעלאה ועיבוד של תכנים נפשיים מודעים ולא- מודעים, וגישת CBT הממוקדת בשינוי התנהגותי, תוך תירגול מעשי, וטיפול במחשבות ובפרשנות הנלווית להתנהגות.

 

התחלתי את דרכי המקצועית כפסיכולוגית בעולם המבוגרים. סיימתי התמחות קלינית בטיפול במבוגרים במרפאות משרד הבריאות ובבית חולים פסיכיאטרי. התמחיתי בטיפול פרטני וזוגי, בטיפול דינאמי ובטיפול CBT. כאשר נולדו לי ילדים ונתקלתי בשאלות על התפתחות רגשית של ילדים, הרגשתי צורך להתפתח בכיוון. התחלתי לעבוד בשרות הפסיכולוגי של רמת השרון. שם למדתי איבחון וטיפול בילדים, טיפול בילדים עם עיכובים התפתחותיים, הדרכת הורים וייעוץ למסגרות חינוכיות. אני עדיין שם במקביל לקליניקה, מדריכה סטודנטים על טיפול בילדים, ומרכזת את צוות הגיל הרך. בתחילת דרכי המקצועית למדתי תיאטרון בסמינר הקיבוצים, עבדתי עם ילדים ונוער בסיכון, ועם אסירות באמצעות דרמה, ולימדתי במכללת 'חפן' למורים בחינוך הדמוקרטי.  

בקליניקה בתל אביב אני מטפלת במבוגרים, זוגות, ילדים ומתבגרים, ומציעה גם ייעוץ ממוקד להורים, בשאלות שאינן דורשות טיפול ממושך.

 

מציעה גם טיפול מרחוק באמצעות וידיאו (סקייפ או זום) 

ניתן להתייעץ טלפונית ולקבוע פגישת הכרות בה נבדוק יחד איזה טיפול מתאים עבורך.

מטרתו של טיפול פסיכולוגי היא לחולל שינוי משמעותי בדפוסי ההתנהגות, המחשבה והרגש, ובחייהם של מבוגרים וילדים.

 

אני משלבת בעבודתי טכניקות טיפוליות שונות, ו'תופרת' את התכנית הטיפולית בהתאם לצרכיו של כל מטופל. כשאני מלווה תהליך אני מחויבת אליו, והופכת כל אבן כדי שהמטופל ישיג את המטרות שבגינן הגיע לטיפול.

עבודה טיפולית ואיבחונית במסגרות ציבוריות

קליניקה פרטית בתל אביב

השרות הפסיכולוגי של רמת השרון

בית החולים הפסיכיאטרי באר יעקוב

המרפאה לבריאות הנפש של משרד הבריאות ביפו

התחנה לבריאות הנפש קריית יובל ירושלים

מטי"ב – המרכז לטיפול בטראומה בירושלים

מעון 'אורנים' לנערות במצוקה, ירושלים

רקע והכשרה

פסיכולוגית קלינית מומחית (רשיון מומחה 30692)

M.A. בפסיכולוגיה קלינית, האונ' העברית בירושלים

רשומה בפנקס הפסיכולוגים של משרד הבריאות (רשיון 8158)

B.A. בפסיכולוגיה וסוציולוגיה, אוניברסיטת תל אביב

לימודי דרמה ותיאטרון בסמינר הקיבוצים. תעודת הוראה.

ההחלטה לפנות לטיפול אינה קלה,

ולעתים קרובות מלווה בחששות ושאלות.

אני מזמינה אותכם ליצור אתי קשר, להתייעץ ולהתלבט יחד.

 

אפשר גם לצלצל 052-6204432

סיון

נשתמע בקרוב

bottom of page